Aktualności

Czy po upadłości będę mógł zaciągnąć kredyt?
Czy po upadłości będę mógł zaciągnąć kredyt?
10.04.2018r.
Znaczna część z osób, które są zainteresowane upadłością jest przekonana, iż przeprowadzenie postępowania upadłościowego uniemożliwi im w przyszłości zaciągnięcie jakiegokolwiek zobowiązania. Nierzadko ta okoliczność staje się barierą, której osoba niewypłacalna nie jest w stanie pokonać.

Jak w rzeczywistości wygląda kwestia możliwości zaciągnięcia zobowiązań po ogłoszeniu upadłości?

Jest to zagadnienie problematyczne, gdyż właściwie żaden przepis prawny go nie reguluje. Z jednej strony, w projekcie ustawy zmieniającej przepisy dotyczące upadłości konsumenckiej wskazano, iż postępowanie to „ma przywrócić dłużnika na łono normalnego obrotu gospodarczego” co sugerowałoby pełnię możliwości w zaciąganiu zobowiązań w przyszłości. Z drugiej strony informacja o ogłoszonej upadłości znajdzie się w rejestrach, w tym m.in. w  Biurze Informacji Kredytowej, co rodzi uzasadnione wątpliwości co do możliwości zaciągnięcia zobowiązania w przyszłości. Za logiczne należy uznać stanowisko wyrażone przez właścicieli firm pożyczkowych, którzy dają jasne sygnały, że osoba po ogłoszeniu upadłości będzie miała problemy z zaciągnięciem zobowiązań w przyszłości. Taka sytuacja związana jest z przeświadczeniem kredytodawców, że osoba która raz okazała się nierzetelna okaże się nierzetelna w przyszłości. Jak w rzeczywistości będzie wyglądać przyszłość osób upadłych w zakresie możliwości zaciągania zobowiązań po ogłoszeniu upadłości pokaże czas i praktyka firm pożyczkowych.

Szybki kontakt

W czym możemy Ci pomóc?

Najczęstszymi przyczynami stresu na świecie są pieniądze. Poczucie materialnego bezpieczeństwa to jedna z podstawowych potrzeb człowieka. 

Istniejemy po to, byś nie musiał się martwić o swoje finanse.

Działając wiele lat na rynku finansowym zauważyliśmy, że usługi prawne i finansowe są ze sobą nierozerwalnie związane. Łącząc je opracowaliśmy najwyższej jakości rozwiązania, które pozwolą Ci na spokojny sen. Przychodząc do nas zawsze zastaniesz miłą i profesjonalną obsługę. Cenimy naszych klientów i wiemy, że nierzadko zgłaszają się do nas z trudnymi sprawami, które wymagają spokojnej rozmowy w miłej atmosferze.
 
Twoja satysfakcja to dla nas kluczowa wartość.

Stawiamy na szczere, partnerskie i długoterminowe relacje. Naszą misją jest dostarczenie Tobie najlepszych rozwiązań, tak by finanse nie były Twoim zmartwieniem. W czym możemy Ci pomóc?


 
czytaj więcej