Aktualności

Wpadłeś w spiralę długów? Teraz upadłość również dla Ciebie!
Wpadłeś w spiralę długów? Teraz upadłość również dla Ciebie!
19.12.2017r.
Ministerstwo Sprawiedliwości przygotowuje przepisy, które dadzą możliwość ogłoszenia upadłości również osobom, które zadłużyły się mimo, że zdawały sobie sprawę, że nie będą mogli pożyczek oddać. Jeżeli przepisy te wejdą w życie, sytuacja, w której konsument sam doprowadził do niewypłacalności nie zamknie mu drogi do całkowitego oddłużenia. 

W obecnie obowiązującym stanie prawnym w przypadku gdy niewypłacalność powstaje na skutek winy umyślnej lub rażącego niedbalstwa, sędzia oddala wniosek. Tymczasem większość z dłużników to osoby, działające w dobrej wierze, jednak chaotycznie i pod wpływem stresu. Chcąc kolejnym kredytem spłacić poprzedni wpadały mniej lub bardziej świadomie w spiralę długów.

Ustawodawca chce jednak wprowadzić pewne różnice w stosunku do dłużników, którzy popadli w zadłużenie z innych powodów. Różnica widoczna będzie w okresie spłaty, która w przypadku tych „nieroztropnych” może wynosić do 7 lat zaś w przypadku pozostały są to maksymalnie 3 lata.

Jak widać przepisy dotyczące możliwości ogłoszenia upadłości konsumenckiej są coraz bardziej przyjazne. Gdy w 2009roku wprowadzono pierwsze przepisy kryteria jakie trzeba było spełniać sprawiały, że z tej możliwości korzystało kilka osób rocznie. Po zmianie liberalizacji przepisów w 2015 roku liczba wniosków zaczęła lawinowo rosnąć.

Jeżeli masz problem z zadłużeniem, wpadłeś w spiralę długów, jedną pożyczkę spłacasz drugą -  zgłoś się do nas. Nasi prawnicy w profesjonalny sposób przygotują Twój wniosek.

Pozwól sobie na nowe życie bez długów!

ZADZWOŃ: 505 803 003 lub NAPISZ DO NASSzybki kontakt

W czym możemy Ci pomóc?

Najczęstszymi przyczynami stresu na świecie są pieniądze. Poczucie materialnego bezpieczeństwa to jedna z podstawowych potrzeb człowieka. 

Istniejemy po to, byś nie musiał się martwić o swoje finanse.

Działając wiele lat na rynku finansowym zauważyliśmy, że usługi prawne i finansowe są ze sobą nierozerwalnie związane. Łącząc je opracowaliśmy najwyższej jakości rozwiązania, które pozwolą Ci na spokojny sen. Przychodząc do nas zawsze zastaniesz miłą i profesjonalną obsługę. Cenimy naszych klientów i wiemy, że nierzadko zgłaszają się do nas z trudnymi sprawami, które wymagają spokojnej rozmowy w miłej atmosferze.
 
Twoja satysfakcja to dla nas kluczowa wartość.

Stawiamy na szczere, partnerskie i długoterminowe relacje. Naszą misją jest dostarczenie Tobie najlepszych rozwiązań, tak by finanse nie były Twoim zmartwieniem. W czym możemy Ci pomóc?


 
czytaj więcej